Szebbeket mond a magyar gazdaságról az IMF
Javultak a magyar gazdaság növekedési kilátásai a Nemzetközi Valutaalap (IMF) hétfőn közzétett Közép- Kelet- és Délkelet-Európát vizsgáló regionális tanulmánya (REI) szerint .
Javultak a magyar gazdaság növekedési kilátásai a Nemzetközi Valutaalap (IMF) hétfőn közzétett Közép- Kelet- és Délkelet-Európát vizsgáló regionális tanulmánya (REI) szerint .
Az Európai Bizottság közzétette tavaszi gazdasági előrejelzését mind az unió egészére, mind az egyes tagországokra nézve. Magyarországon jövőre 2,2 százalékos gazdasági növekedésre számítanak. A növekedés várható lassulása a jelentés szerint annak tudható be, hogy veszítenek növekedésserkentő erejükből olyan tényezők, mint például az EU-források rekordmértékű felhasználása.
A Rzeczpospolitának Neil Shearing, a Capital Economics szakértője nyilatkozott, aki „meghökkentően jónak” minősítette a magyar gazdaság teljesítményét, és „még meghökkentőbbnek” azt, hogy Orbán Viktor ezt az eredményt „az EU, az IMF és más nemzetközi pénzügyi intézmények általános kritikája ellenére” érte el. A lap szerkesztője szerint Brüsszel kezdhet aggódni, mi lesz, ha Orbán elmegy.
Vegyesen alakult a forint árfolyama a főbb nemzetközi devizákkal szemben a bankközi piacon hétfő délelőtt.
2,5 százalékról 3,1 százalékra emelte gazdasági növekedési prognózisát a kormány.
Több mint két forinttal többet kellett adni 4 óra körül egy euróért, mint reggel 7-kor. Az eurót most 302,60 forinton jegyzik.
Erősödött a forint árfolyama a főbb nemzetközi devizákkal szemben a bankközi piacon pénteken.
Vegyesen alakult a forint árfolyama a főbb nemzetközi devizákkal szemben a bankközi piacon pénteken: az euróval, a dollárral és a jennel szemben erősödött, a svájci frankhoz képest viszont gyengült a magyar fizetőeszköz.
Az euró árfolyama a kora reggeli 299,69 forintról délután négy órára 301,86 forintra emelkedett.
Délelőtt 10 órakor az eurót 296,40 forinton, a dollárt 279,51 forinton, a svájci frankot 286,79 forinton, a japán jent pedig 2,3393 forinton jegyezték.
Az IMF javított Magyarország gazdasági előrejelzésén tavaszi prognózisában.
Lendületben maradhat idén a magyar gazdaság a Morgan Stanley szerint, az elemzőcég 3,5 százalékos GDP-növekedéssel számol.
Gyengült kissé a forint kedd reggelre a nemzetközi devizakereskedelemben: az euró jegyzése 296,75 forintra emelkedett a hétfő esti 296,60 forintról.
Gyengült a forint árfolyama a főbb nemzetközi devizákkal szemben a bankközi piacon hétfőn.
A Kopint-Tárki intézet szerint idén 3,2, jövőre 2,2 százalékkal nőhet a magyar gazdaság.
Több mint 15 havi csúcsra erősödött szerdán a forint a bankközi devizakereskedelemben. Az eurót legutóbb 2013 decemberében jegyezték 296 forint közelében.
Az üzemanyagok havi szintű áremelkedése önmagában 0,4 százalékponttal emelte a teljes inflációt. Drágult a tojás, az étolaj és tömény italok, olcsóbb lett a cukor, a sajt, a liszt és a baromfihús. Az előző hónaphoz képest 0,6 százalékkal csökkentek az árak márciusban.
Az eurót a kora reggeli 299,19 forint után délelőtt tizenegy órakor 299,39 forinton jegyezték. Az árfolyam szűk határok, 298,66 és 299,46 forint között mozgott.
Gyengült kissé hétfő esti árfolyamához képest a forint kedd reggelre a nemzetközi devizakereskedelemben, erősebben áll viszont az ünnepek előtti utolsó magyarországi kereskedési napon tartott árfolyamánál.
Elkészült a soros IMF-felülvizsgálat összefoglalója, miután a Nemzetközi Valutaalap képviselői a közelmúltban egyeztettek a magyar kormánnyal. Az IMF pozitívan értékeli a tavalyi gazdasági növekedést és a jelentős folyó fizetési mérlegtöbbletet, amelynek eredményeként csökkent Magyarország sérülékenysége. Javítottak a GDP-előrejelzésen is. A növekvő állami szerepvállalás – például a bevásárlás a bankszektorban – azonban már aggasztja a szakértőket.